Poľovnícka opekačka

Je to už druhý rok, čo na ZŠ s MŠ v Podbieli organizuje naše združenie Krúžok mladých priateľov poľovníctva. Cieľom tejto aktivity nie je iba poskytnúť deťom veľké množstvo teoretických poznatkov o prírode, ale predovšetkým sprostredkovať im reálne zážitky z lesa.

Aj preto sme sa jednu krásnu slnečnú nedeľu, konkrétne 14.03.2019, rozhodli zobrať ich na opekačku k novej poľovníckej chate. Členovia Poľovníckeho združenia Senková si pre deti pripravili rôzne aktivity. Naučili ich niečo nové z oblasti strelectva, mladí priatelia kynológie sa mohli dozvedieť, čo všetko je nevyhnutné naučiť poľovne upotrebiteľného psa a aj si to v praxi vyskúšať. Dievčatá sa zase naučili spoznávať liečivé bylinky a dozvedeli sa čo to aj o ich priaznivých účinkoch. Keďže sa jednalo o poľovnícku opekačku, deti si pochutnali na opečenej špekačke, klobáse či slaninke a osviežili sa výborným čajíkom.

Poďakovaním pre nás organizátorov boli veselé tváre našich mladých priateľov, veď čas strávený v našej krásnej podbieľanskej prírode je na nezaplatenie. Veríme, že aspoň niektorí z nich sa v živote bude venovať poľovníctvu, lesníctvu, či inému prírode blízkemu odvetviu.

Comments are closed.